Aktualnie patronujemy:

 

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2019, 23 sierpnia - 1 września, Łódź

Tematem przewodnim edycji RPS 2019 jest widz i jego znaczenie, rola i udział w spektaklu teatralnym lub w wydarzeniu performatywnym.

Program festiwalu został skonstruowany w oparciu o szerokie spektrum prezentacji artystycznych. Zaproszone na festiwal spektakle odwołują się zarówno do tradycji (spektakl „Tragedia Jana” według dramatu Jakuba Gawatowica będący nawiązaniem do staropolskiego teatru jarmarcznego), jak i do najnowszych środków ekspresji artystycznej (działanie performatywne Artiego Grabowskiego z wykorzystaniem scenariuszy niemieckiej grupy Fluxus). Zaprezentujemy również m.in. spektakl wybitnej rosyjskiej grupy AKHE, zwanej teatrem optycznym lub rosyjskim teatrem inżynierskim, wyrazisty performance "Akty" Aurory Lubos oraz wzruszającego "Pigmaliona" w reżyserii Wojtka Ziemilskiego. Jak w każdej edycji zadbamy o międzynarodowy wymiar festiwalu, zapraszając grupy teatralne i artystów z USA, Rosji, Wlk. Brytanii, Ukrainy, Szwecji i Holandii. 

Prezentacje wspomnianych spektakli chcemy połączyć w edycji RPS 2019 z 15-leciem Teatru CHOREA.

 

Ogólnopolski Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża, 5-10 sierpnia, Gdyna

 POCIAG_DO_MIASTA_-_grafika.jpgBurzliwe życie psalmisty, spółdzielczość w wydaniu publicystycznym, uczuciowa adaptacja Szekspira i błyskotliwy przepis na zostanie wariatem… To tylko wybrane tematy spektakli, które zaprezentujemy w ramach tegorocznej, piątej edycji Festiwalu Teatru Gdynia Główna – Pociąg do Miasta.

 

To pierwsza odsłona, w której Teatr Gdynia Główna usuwa się nieco w cień, dając pierwszeństwo zaproszonym gościom. Pokażemy wyłonione w konkursie, najciekawsze spektakle krajowych teatrów offowych, które badają granice nowoczesnego teatru i odważnie poruszają aktualne tematy.

 

Jubileuszowa edycja festiwalu wychodzi z centrum i swoim działaniem obejmuje całą Gdynię. Jak co roku, także i tym razem aktualne i odważnie eksplorujące obrzeża teatru spektakle zaprezentujemy w nietypowych i wartych odkrycia przestrzeniach miasta. Co ważne ­­miejsca prezentacji spektakli nie są przypadkowe, wybraliśmy je w taki sposób, żeby korespondowały z treścią i formą przedstawień.

 

Program festiwalu jest aż gęsty od atrakcji – przez 6 dni pokażemy spektakle sześciu wyjątkowych twórców offowych z całej Polski – w sumie 12 prezentacji. To jednak nie koniec – wieczornym spektaklom towarzyszyć będą popołudniowe przedstawienia dla najmłodszych widzów a wszystko to pod okiem Młodej Krytyki Teatralnej! Dajcie się zaskoczyć! Eksplorujcie z nami obrzeża miasta! Odkrywajcie z nami obrzeża teatru!

 

Wioska Teatralna - WYKLUWANIE, 19-25 lipca, Węgajty-Jonkowo-Godki

wioska_19_łapka_FB.jpg

Wszystko co krzyczy w moich wnętrzach odbija się od grubych ścian. Odbija się kilka razy i nie znajdując wyjścia upada i gnije. To miejsce się niedługo przepełni. Albo znajdę sposób aby je otworzyć albo poczekam na wielką eksplozję Albo się tam uduszę. Miejsca za barierą, za skorupą pierwszą, za skorupą drugą, miejsca bez ciężaru, miejsca prawdy, której w jednej wiele. Prawda nieformowalna prawda niepoliczalna prawda możliwa. Tworzenie autentyczne to – według Kantora – przede wszystkim myślenie o sobie samym, przejaw tęsknoty za pełnią obecności i odzyskiwanie pełni tożsamości (tak, jak odzyskiwanie głosu). Spojenie siebie z fragmentami swojej pamięci.

 

 

Wykluwanie. Śmiejcie się, jeśli chcecie znaleźć ujście, płaczcie z niewygody. Wykluwanie ciche, wykluwanie głośne. Wykluwanie łagodne, wykluwanie brutalne. Wykluwanie z przekonaniem, wykluwania omijanie, ufanie w wykluwanie. Patrzcie! (IST 2019, szopka noworoczna)

 

Maria Helena Legeżyńska

 

 

TheBestOFF logo 4

„The Best Off” to nagroda teatralna, na jaką teatr offowy czekał od dawna. W 2017 roku powstał pierwszy w historii polskiego offu ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery. Nagroda dla zwycięzcy? Rekomendacja do tournee po co najmniej pięciu dużych instytucjonalnych scenach w kraju.

 

 

 

 

 


Jak dostać nasz patronat?

Chętnie obejmiemy patronatem medialnym imprezy teatralne:

  • festiwale
  • konferencje, szkolenia, seminaria,
  • warsztaty

Oferujemy:

  • bezpłatną reklamę w kwartalniku teatralnym "nietak!t"
  • zamieszczenie banneru reklamowego na naszej stronie internetowej w dziale patronaty
  • promocję wydarzenia na łamach naszej strony i na facebooku


Ofertę objęcia patronatem imprezy prosimy nadsyłać na adres

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,

wraz z opisem imprezy, zdjęciami lub innymi formami reklamowymi.

 

template Joomla